Sağlık Turizmi İçin Akbük Neden İlk Tercih Olmalı?

Kategori: Photos | 2

Merhaba Saygı değer Misafirimiz. Akbük Hakkında bu blog sayfasını düzenlemek deki amacım, Akbük beldemizin Tüm seçkin tatil merkezleri içinde neden Sağlık Turizmi içinde ilk tercihiniz olması gerekir sorusuna cevap vermek. Akbük beldesinin diğer tatil merkezlerinden ayıran çok önemli özelliklerinden bir diğeri de bu blog sayfasında siz misafirlerimiz için derliyorum. Akbük beldemizi öne çıkaran diğer özeliklerini tüm blog sayfalarımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz. Şimdiden eğlenceli ve Sağlıklı tatiller dilerim..

Sevgili misafirimiz seninle bu blog yazımızda dünyada sadece 10 tane olan ve ne şanslıyız ki bunlardan 3 tanesi güzel vatanımız Türkiye sınırlarında yer alan dünya, sağlık örgütü tarafından tescillenmiş Akbük Beldemizin en temiz hava sahası markasını almış Nadir yerlerden biri olduğunu biliyor musunuz? AKBÜK bu Özelliği ile Astım ve Koah hastalarının ve ne yazık ki hepimizin Korktuğu covid-19 yani insan bedeninde  en büyük belirtisi solunum yetersizliği olan namı değer korona virüsünün içinde iyileşme süresinde en iyi nefes alma alanlarından birine Akbük beldemize sizleri davet ediyoruz. sadece hasta olanlar için değil ciğerlerinin ve solunum yollarının büyük şehirlerin kirli havasından yeterince yorulduğunu düşünen ve solunum organlarının tamamının Akbük’ün eşsiz havasında yenilenmesini isteyen her kezi davet ediyoruz.

Şuanda düşünüyorsun nedir Akbük havasını bu kadar eşsiz yapan şey diye anlatıyorum şimdi Antalya ve Alanyayı bilenler burada kısada olsa tatil yapanlar. Bilirler ki Antalya da sıcaktan bunalıp oteline gider ve duşa girersin duştan yaklaşık 20 dakika sonra koluna elinle dokunup çektiğinde tekrar teninin yapış yapış olduğunu görürsün, aslında bu sadece Antalya için değil sıcaklık değerlere 35 derece üzerine çıkarak yaklaşık 47 dereceleri bulan  tüm şehir ve sahil kasabalarında aynıdır ve bu sıcaklıkla bu yerlerde nem oranı yaklaşık %60 ile %85 civarlarına çıkar ki sağlıklı insanlar bile 47 derece ve %85 nem oranı olan yerlerde sağlıklı nefes almakta güçlük çekerler. birde astım spreyi ile yaşamak zorunda olan astım hastalarını düşünün işte Akbük beldemizin tescillenmiş havası burada ortaya çıkıyor sevgili misafirimiz Akbük hava sıcaklığı mayıs ilk haftası ile eylül son haftası arasında 28 derece ile 47 derece arsında değişmektedir. hava sıcaklığı ne kadar artarsa artın Akbük beldemizin deniz buharlaşma oranı ve deniziyle içice girmiş çam ormanlarıyla ve dağların Akbük etrafını bir at nalı gibi sarması ve bu nalın tam ortasında hava akımı sağlayacak şekilde iki dağın bir dar boğaz oluşturması tüm bilindik sahil şehri ve kasabalarında sıcaklık artarken nemin de artması koşulunu tamamen yıkar ve akbükde yaz ayların başında 27 derecelerden başlayan sıcaklık her geçen gün artarak 47 derecelere kadar çıkar fakat nem oranı mucizevi bir şekilde %27 le %37 arsında kalır ve kesinlikle yükselmez. nemdeki bu değer ve ormanlarımızdan yayılan bol ve temiz oksijenli hava astım hastalarının sağlıklı nefes alabilmesi için en iyi hava değerlerini sağlamaktadır. Akbük de astım hastaları ilk 3 gün içinde giderek azaltarak astım spreylerini Akbük de kaldıkları sürece tamamen unutur ve kullanmazlar. üste silder geçişli resimlerde alt kısımda doktorlarla ve astım ilaçını akbükde kullanmayı bırakanlarla ilgili resimleri mutlaka inceleyin.

Saygı değer misafirimiz sende Akbük beldemizde bir tatil planla ve hasta olmasan bile solunum organlarının temizlenmesi ve yenilenmesi için bu mucize havadan bedenini, tüm doğal güzellikleri görüp hissederek ruhunu, bu tatilden mahrum bırakma; sayfamızı diğer Akbükle ilgili blok yazılarımızı incele ve lütfen tüm soruların için çekinmeden bizlere 05456322408 numaralı telefonumuzdan ulaş. senin ve sevdiklerini unutulmaz, enerji ve sağlık depolayacağınız, eğlenceli  bir tatil için Akbük’e bekliyoruz. Görüşene ve tanışana dek kendine çok iyi bak.

2 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir